Liite:Verbitaivutus/katalaani/poder

Nominaalimuodot
infinitiivi poder
partisiipin preesens podent
partisiipin perfekti pogut

PersoonamuodotMuokkaa

Indikatiivi
preesens imperfekti preteriti futuuri konditionaali
persoona persoona persoona persoona persoona
(jo) puc (jo) podia (jo) poguí (jo) podré (jo) podria
(tu) pots (tu) podies (tu) pogueres (tu) podràs (tu) podries
(ell/ella) pot (ell/ella) podia (ell/ella) pogué (ell/ella) podrà (ell/ella) podria
(nosaltres) podem (nosaltres) podíem (nosaltres) poguèrem (nosaltres) podrem (nosaltres) podríem
(vosaltres) podeu (vosaltres) podíeu (vosaltres) poguèreu (vosaltres) podreu (vosaltres) podríeu
(ells/elles) poden (ells/elles) podien (ells/elles) pogueren (ells/elles) podran (ells/elles) podrien
Subjunktiivi
preesens imperfekti
persoona persoona
(jo) pugui (jo) pogués
(tu) puguis (tu) poguessis
(ell/ella) pugui (ell/ella) pogués
(nosaltres) puguem (nosaltres) poguéssim
(vosaltres) pugueu (vosaltres) poguéssiu
(ells/elles) puguin (ells/elles) poguessin
Imperatiivi
persoona
(tu) pugues
(vosaltres) pugueu