bezahlten

SaksaMuokkaa

VerbiMuokkaa

bezahlten

  1. (taivutusmuoto) indikatiivin imperfektin monikon 1. persoonan muoto verbistä bezahlen
  2. (taivutusmuoto) indikatiivin imperfektin monikon 3. persoonan muoto verbistä bezahlen
  3. (taivutusmuoto) konjunktiivin imperfektin monikon 1. persoonan muoto verbistä bezahlen
  4. (taivutusmuoto) konjunktiivin imperfektin monikon 3. persoonan muoto verbistä bezahlen
  5. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin vahva akkusatiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)
  6. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin vahva genetiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)
  7. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin heikko akkusatiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)
  8. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin heikko datiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)
  9. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin heikko genetiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)
  10. (taivutusmuoto) yksikön feminiinin heikko datiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)
  11. (taivutusmuoto) yksikön feminiinin heikko genetiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)
  12. (taivutusmuoto) yksikön neutrin vahva genetiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)
  13. (taivutusmuoto) yksikön neutrin heikko datiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)
  14. (taivutusmuoto) yksikön neutrin heikko genetiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)
  15. (taivutusmuoto) monikon vahva datiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)
  16. (taivutusmuoto) monikon heikko nominatiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)
  17. (taivutusmuoto) monikon heikko akkusatiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)
  18. (taivutusmuoto) monikon heikko datiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)
  19. (taivutusmuoto) monikon heikko genetiivimuoto sanasta bezahlt (joka on partisiipin perfekti sanasta bezahlen)