ViroMuokkaa

VerbiMuokkaa

võtma (inf. võtta, yks. 1. võtan)

  1. ottaa
    Võtan riiulilt raamatu. – Otan hyllyltä kirjan.
    Võtab 70 senti tükist. – Ottaa 70 senttiä kappaleelta.
  2. Yhdysverbien osana
    tuld võtma – syttyä
    lahti võtma – avata
    ära võtma – ottaa pois; poistaa

TaivutusMuokkaa

Taivutusmuotoja
ma-infinitiivi võtma
da-infinitiivi võtta
preesensin yksikön 3. persoona võtab
imperfektin yksikön 1. persoona võtsin
imperfektin yksikön 3. persoona võttis
imperatiivin yksikön 3. persoona võtku
v-partisiippi võttev
nud-partisiippi võtnud
preesensin passiivi võetakse
tud-partisiippi võetud

Liittyvät sanatMuokkaa

JohdoksetMuokkaa
YhdysverbitMuokkaa

Aiheesta muuallaMuokkaa

  • võtma Eesti Keele Instituutin viro–suomi-sanakirjassa (viroksi)
  • võtma sanastossa [PSV] Eesti keele põhisõnavara sõnastik (viroksi)

VõroMuokkaa

VerbiMuokkaa

võtma (II inf võttaq, prees yks 1 võta)

  1. ottaa

LähteetMuokkaa

  • Võro-eesti synaraamat / Jüvä Sullõv. – Tarto : Võro instituut, 2002.
Verkkoversio: Synaraamat